Umów wizytę 

Jakie są przyczyny konieczności leczenia kanałowego zęba.

Leczenie zębów kanałowo, zwane również endodoncją, jest jedną z metod ratowania zębów, które są uszkodzone lub chore, a jednocześnie pozwala zachować ich naturalną strukturę i funkcję. Leczenie endodontyczne jest przeprowadzane w przypadkach, gdy choroba lub uraz wpłynął na miazgę zęba, która jest tkanką miękką wypełniającą wnętrze zęba, a jej usunięcie jest jedynym sposobem na uzyskanie poprawy stanu zdrowia zęba.

Zazwyczaj leczenie zęba kanałowego jest konieczne w przypadku zakażenia miazgi zęba, które może powodować silny ból zęba, obrzęk, a nawet infekcję, która może przenieść się na inne obszary ciała. W trakcie zabiegu endodontycznego lekarz stomatolog usuwa zainfekowaną miazgę, czyści kanały korzeniowe, a następnie wypełnia je materiałem dającym stabilność i zabezpieczającym przed dalszym zakażeniem.

Leczenie zębów kanałowo pozwala na zachowanie zęba w jamie ustnej, co jest szczególnie ważne, ponieważ każdy ząb ma swoją rolę w trawieniu i przetwarzaniu pokarmu, a dodatkowo wpływa na układ żucia i mowy. Ponadto, leczenie zęba kanałowego może zapobiec rozwojowi poważniejszych chorób, takich jak zapalenie zatok, zapalenie opon mózgowych lub infekcje układu krwionośnego.

Ważne jest, aby leczenie zęba kanałowego było przeprowadzane przez doświadczonego stomatologa, który posiada odpowiednie kwalifikacje i sprzęt, aby zapewnić pacjentowi skuteczne i bezpieczne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *