Umów wizytę 

Implanty zębów

Implanty w jeden dzień - system All-on-4® 

Implantologia zajmuje dziś jedno z najważniejszych miejsc w leczeniu stomatologicznym. To jedna z najlepszych współczesnych metod przywrócenia utraconych zębów.

Dlaczego warto?

Ponieważ implanty dają wysoki komfort użytkowania, podniesienie jakości życia, możliwość rezygnacji z ruchomych protez, brak konieczności szlifowania zdrowych zębów oraz wysoką estetykę.

Implanty zębowe to elementy zastępujące zęby własne. Od kilkudziesięciu lat są świetnym rozwiązaniem gdyż przywracają Pacjentom naturalny i bardzo estetyczny uśmiech. Implanty nie tylko umożliwiają odtworzenie brakujących zębów, ale również jako jedyne zapobiegają bezpowrotnej utracie kości, która ma miejsce po ekstrakcji zębów. Implantacja pozwala na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie zębów własnych. Przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej implanty mogą służyć nam do końca życia.

Implant to w rzeczywistości śruba wykonana z tytanu tj. materiału obojętnego i bezpiecznego dla organizmu człowieka. Tytan jest metalem nie wywołującym alergii oraz reakcji odrzuceniowych przez tkanki człowieka. Stanowi też solidną podstawę dla sztucznego zęba będąc jednocześnie rozwiązaniem „najbliższym naturze”. Dzięki tak dużemu postępowi technologicznemu utrata zęba nie jest już więc procesem nieodwracalnym a implantacja nie wymaga ingerencji w sąsiadujące zdrowe zęby w celu stworzenia dla nich filarów (tak jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań protetycznych – mostów czy protez). 

PRZED IMPLANTACJĄ

Bardzo ważnym elementem leczenia jest rozmowa z Pacjentem, poznanie Jego oczekiwań i wspólne ustalenie planu leczenia. Niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego oraz wolumetrycznej tomografii komputerowej, które umożliwią lekarzowi ocenę tego czego nie widać ”gołym okiem”. Możliwe jest wtedy wykonanie dokładnych pomiarów, zaplanowanie zabiegu krok po kroku i jego precyzyjne wykonanie.

ETAPY LECZENIA

Leczenie implantologiczne możemy podzielić na 2 podstawowe etapy: chirurgiczny i protetyczny. Podczas pierwszego etapu umieszczany jest w kości implant. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i wielu przypadkach mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba. Okres gojenia i tzw. ossteointegracji (strukturalny zrost implantu z tkanką kostną) trwa od 3 – 6 miesięcy. Po tym okresie następuje etap protetyczny, czyli wykonanie ostatecznego uzupełnienia protetycznego. 

STOSOWANE PRZEZ NAS SYSTEMY:

  • All-on-4™– system odbudowy pełnego łuku zębowego podczas jednego zabiegu, w trakcie którego cztery implanty są umieszczane są w szczęce lub żuchwie po to, by przymocować do nich odbudowę protetyczną, czyli nowe naturalnie wyglądające zęby. All-on-4™ to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas dla pacjentów z bezzębiem lub nieuniknionym bezzębiem, które skutkuje zwiększoną satysfakcją pacjenta – w zakresie funkcji, estetyki, odczuwania, mowy i poczucia własnej wartości. . Wyjątkowość metody All-on-4™ polega na optymalnym wykorzystaniu istniejących warunków kostnych i precyzyjnej lokalizacji implantów, bez konieczności odbudowy kości. Pozwala to znacznie obniżyć koszty leczenia i uniknąć ewentualnych powikłań po zabiegach rekonstrukcyjnych. Istotne jest to, że pacjent w trakcie jednego zabiegu może mieć usunięte zęby, osadzone implanty i przykręconą odbudowę protetyczną. Koncepcja leczenia All-on-4® jest nie tylko najmniej czasochłonną opcja leczenia, ale również najmniej kosztowną w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia implantologicznego bezzębia i nieuchronnego bezzębia. Gwarantowany piękny uśmiech w 1 dzień!
  • Osstem - w naszych klinikach pracujemy na nowoczesnych i bezpiecznych materiałach. System implantologiczny Osstem gwarantuje naszym Pacjentom komfortowe i estetyczne rozwiązania chirurgiczno-protetyczne. Na etapie gojenia gwarantujemy estetyczne korony tymczasowe.  
CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę