PolishEnglishUkrainian
Umów wizytę 

Implanty zębów

Implanty w jeden dzień - system All-on-4® 

Implanty zębów Kraków, Skawina

Implantologia zajmuje dziś jedno z najważniejszych miejsc w leczeniu stomatologicznym, pomagając pacjentom w powrocie do pełnej sprawności i w poprawie komfortu ich codziennego życia. Dzieje się tak, ponieważ implanty zębów to jedna z najlepszych i najmniej inwazyjnych współczesnych metod przywrócenia utraconego uzębienia.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

W ostatnim czasie wstawienie implantów zębów staje się jednym z coraz częściej wykonywanych zabiegów stomatologiczny. Wynika to z faktu, że implanty zapewniają wysoki komfort użytkowania i podnoszą jakość codziennego życia. Ponadto pozwalają na rezygnację z ruchomych protez, co wiąże się również z brakiem konieczności szlifowania zdrowych zębów oraz z zapewnieniem wysokiej estetyki. 

Rozważając zdecydowanie się na implanty stomatologiczne, warto wiedzieć, że są to elementy zastępujące zęby własne. Od kilkudziesięciu lat należą do najlepszych metod leczenia ubytków w uzębieniu, ponieważ przywracają Pacjentom naturalny i bardzo estetyczny uśmiech, a także wpływają na większą wygodę podczas spożywania posiłków. Co więcej, implanty stomatologiczne nie tylko umożliwiają odtworzenie brakujących zębów, ale również jako jedyne zapobiegają bezpowrotnej utracie kości, która następuje po ekstrakcji zębów. Dlatego implantacja pozwala na uzyskanie estetyki i komfortu, jakie zapewnia posiadanie zębów własnych. Przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej implanty zębów mogą służyć nam do końca życia.

Implant zęba to w rzeczywistości śruba wykonana z tytanu tj. materiału obojętnego i bezpiecznego dla organizmu człowieka. Tytan jest metalem niewywołującym alergii oraz reakcji odrzuceniowych przez tkanki człowieka. W praktyce oznacza to, że większość Pacjentów bardzo dobrze reaguje na cały proces leczenia, który zwykle kończy się pełnym sukcesem. Ponadto tytan stanowi solidną i trwałą podstawę dla sztucznego zęba, będąc jednocześnie rozwiązaniem „najbliższym naturze”. W efekcie, dzięki tak dużemu postępowi technologicznemu, utrata zęba nie jest już procesem nieodwracalnym, a implantacja nie wymaga ingerencji w sąsiadujące zdrowe zęby w celu stworzenia dla nich filarów (tak jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań protetycznych – mostów czy protez). 

PRZED IMPLANTACJĄ

Bardzo ważnym elementem leczenia jest rozmowa z Pacjentem w celu poznania Jego oczekiwań i wspólnego ustalenie planu leczenia. Przed wykonaniem i wstawieniem implantów stomatologicznych niezbędne okazuje się również wykonanie zdjęcia pantomograficznego oraz wolumetrycznej tomografii komputerowej, które umożliwią lekarzowi ocenę tego, czego nie widać ”gołym okiem”. Dzięki temu można uzyskać dokładne pomiary, które pomogą w zaplanowaniu zabiegu krok po kroku i które zapewnią precyzyjne wykonanie całej procedury stomatologicznej.

ETAPY LECZENIA

Leczenie implantologiczne możemy podzielić na dwa podstawowe etapy: chirurgiczny i protetyczny. Podczas pierwszego etapu umieszczany jest w kości implant zęba. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i w wielu przypadkach mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba. Okres gojenia i tzw. osteointegracji (strukturalny zrost implantu z tkanką kostną) trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie następuje etap protetyczny, czyli wykonanie ostatecznego uzupełnienia protetycznego. 

STOSOWANE PRZEZ NAS SYSTEMY:

  • All-on-4™– system odbudowy pełnego łuku zębowego podczas jednego zabiegu, w trakcie którego cztery implanty stomatologiczne są umieszczane w szczęce lub żuchwie w celu przymocowania do nich odbudowy protetycznej, czyli nowych naturalnie wyglądających zębów. All-on-4™ to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas dla pacjentów z bezzębiem lub nieuniknionym bezzębiem. Przeprowadzony zabieg skutkuje wysokim poczuciem satysfakcji u pacjenta, szczególnie w zakresie funkcji, estetyki, odczuwania, mowy i poczucia własnej wartości. Wyjątkowość metody All-on-4™ polega na optymalnym wykorzystaniu istniejących warunków kostnych i precyzyjnej lokalizacji implantów zębowych, bez konieczności odbudowy kości. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów leczenia i na uniknięcie ewentualnych powikłań po zabiegach rekonstrukcyjnych. Istotne jest to, że pacjent w trakcie jednego zabiegu może mieć usunięte zęby, osadzone implanty i przykręconą odbudowę protetyczną. Koncepcja All-on-4® jest nie tylko najmniej czasochłonną opcją leczenia, ale również najmniej kosztowną w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia implantologicznego bezzębia i nieuchronnego bezzębia. Gwarantowany piękny uśmiech w 1 dzień!
  • Osstem – w naszych klinikach pracujemy na nowoczesnych i bezpiecznych materiałach. System implantologiczny Osstem gwarantuje naszym Pacjentom komfortowe i estetyczne rozwiązania chirurgiczno-protetyczne. Na etapie gojenia gwarantujemy estetyczne korony tymczasowe.  

Implanty zębów – dla kogo będą godnym uwagi wyborem?

Odpowiednio dobrane implanty stomatologiczne w Krakowie stosuje się u osób, u których występują braki w uzębieniu spowodowane zarówno nieszczęśliwymi wypadkami, jak i chorobami. W każdym przypadku niezwykle ważny okazuje się wywiad z Pacjentem oraz dokładne badania jamy ustnej pozwalające na określenie możliwych do uzyskania efektów. Warto przy tym wspomnieć, że implanty zębów w Krakowie w naszym gabinecie proponujemy zarówno Pacjentom z pojedynczymi ubytkami, jak i z całkowitym bezzębiem, które w wielu przypadkach utrudnia codzienne funkcjonowanie (na przykład podczas spożywania posiłków czy prowadzenia rozmów). Wstawienie implantów zębów pozwala wówczas na powrót do pełnej sprawności i często również do życia w społeczeństwie bez ograniczania się podczas mówienia czy uśmiechania. 

Ile kosztują implanty zębów?

Koszt wstawienia implantów zębów w Skawinie lub w Krakowie w naszym Centrum Stomatologii w dużej mierze zależy od liczby implantów, od materiałów, z których zostały one wykonane, od stanu kości oraz od konieczności przeprowadzenia poszczególnych badań i wybranego rodzaju zabiegu. Oprócz tego należy pamiętać o użyciu tymczasowych koron podczas gojenia oraz o kosztach wynikających z codziennej pielęgnacji zębów po przeprowadzonym zabiegu. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na zabieg każdy Pacjent zostaje przez nas poinformowany o kosztach leczenia oraz o wszystkich jego etapach. Implanty zębowe, implanty stomatologiczne - zapraszamy serdecznie mieszkańców naszej najbliższej okolicy -Kraków - SidzinaSwoszowiceMogilany, Libertów Dobczyce Myślenice SieprawŚwiątniki GórneWieliczka.

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę