Umów wizytę 

Pracownia protetyczna

FullDent Pracownia Protetyczna  istnieje na rynku już od ponad 18 lat. Oferujemy pełen zakres usług protetycznych z wykorzystaniem najnowszych metod i technik z użyciem certyfikowanych materiałów. Posiadanie własnej pracowni protetycznej jest nieocenionym atutem Naszych gabinetów stomatologicznych. Ścisła współpraca z technikami dentystycznymi oraz ich obecnością w gabinecie podczas kolejnych etapów leczenia umożliwia profesjonalny oraz precyzyjny przebieg leczenia protetycznego.
Kolejnym atutem własnej pracowni protetycznej jest czas realizacji prac, który może być skrócony do niezbędnego minimum bez konieczności oczekiwania na ich dostarczenie do placówki przez firmę kurierską.

Niezwykle istotne jest dla Nas aby każda praca pozwalała Pacjentowi na odzyskanie komfortu oraz pięknego uśmiechu. Dlatego Nasi technicy podchodzą do każdej pracy indywidualnie, a swoje umiejętności oraz widzę doskonalą na licznych kursach i szkoleniach.

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Czym są poszczególne rozwiązania protetyczne wykonywane w Naszej pracowni:

MOSTY

Most protetyczny odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary (podpórki). W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełniany jest brakujący ząb lub zęby. Takie rozwiązanie jest skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie.

Most wykonujemy:

  • Aby uniknąć przemieszczania się zębów w przypadku lik w uzębieniu jako naturalnej metody zamknięcia wolnego miejsca po brakującym zębie.
  • Abu uniknąć zaniku kości szczek, co nadaje twarzy przedwcześnie starczy wygląd (brak zębów oznacza także brak korzeni).
  • Aby uniknąć chorób dziąseł i próchnicy spowodowanej przez akumulację jedzenia zalegającego w miejscach po brakujących zębach.
  • Aby odzyskać prawidłowy zgryz z odpowiednim rozkładem sił podczas żucia.
  • Aby odzyskać piękny uśmiech.

LICÓWKI

To bardzo cienkie płytki najczęściej wykonywane z porcelany, mocowana na licowej (wargowej) stronie zębów za pomocą specjalnego kleju.

Dzięki nim możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów czyli: 

  • zmienić ich kolor
  • wyregulować kształt
  • ustalić odpowiednią długość
  • odbudować brakujące fragmenty

Dzięki porcelanie zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor oraz są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Ponadto porcelana jest materiałem biologicznie obojętnym, w związku z tym nie wywołuje alergii. Licówki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby się pochwalić nowym, olśniewającym uśmiechem.

PROTEZY
AKRYLANOWE

Stosuje się je gdy w szczęce lub żuchwie brakuje kilku zębów ale też w przypadku całkowitego bezzębia. Są alternatywą gdy istnieją przeciwskazania do stosowania protez na implantach. Protezy akrylanowe całkowicie osiada na śluzówce pacjenta, wyposażone są w specjalne klamerki które pomagają utrzymać je w ustach pacjenta. 

Protezy szkieletowe
To protezy, które zawierają elementy metalowe oparte na własnych zębach pacjenta, które niestety czasem są widoczne przy uśmiechu. Dzięki zastosowaniu w protezach ograniczenia płyty zostaje podniesiony komfort ich użytkowania oraz znacząco utrzymanie i stabilność protez.

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę