PolishEnglishUkrainian
Umów wizytę 

Higiena zębów

Zabieg profesjonalnej higienizacji składa się z trzech etapów: scalingu, piaskowania oraz fluoryzacji.

Scaling polega na usuwaniu płytki bakteryjnej i kamienia z zębów za pomocą ultradźwiękowych sklalerów stomatologicznych. Końcówka skalera przyłożona do złogów nazębnych wprowadzana jest w ruch drgający z bardzo wysoką częstotliwością, co prowadzi do odpadnięcia kamienia z powierzchni szkliwa.

Piaskowanie
natomiast umożliwia usunięcie osadu i powierzchniowych przebarwień za pomocą piaskarki, która wyrzuca pod dużym ciśnieniem mieszankę wody i powietrza. Dzięki polerowaniu powierzchni zęba utrudnione jest powtórne osadzanie się kamienia nazębnego a Pacjent ma uczucie gładkości zębów i delikatnego ich rozjaśnienia.

Fluoryzacja
to pokrywanie szkliwa zębów lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków lub preparatem w formie pianki. Lakier pozostawiony na zębach stopniowo uwalnia jony fluorkowe. Zabieg przeciwdziała próchnicy i wzmacnia szkliwo zęba, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii.

Zabieg higienizacji jest bezbolesny i daje odczuwalne i wizualne efekty bezpośrednio po jego zakończeniu.
W naszych klinikach zabieg ten wykonywany jest przez licencjonowaną i doświadczoną higienistkę stomatologiczną, jest więc w pełni bezpieczny. Co ważne prawidłowo wykonana higienizacja nie uszkadza szkliwa zębów. Systematyczność wykonywania zabiegów profilaktycznych jest niezwykle istotnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji i gwarantuje zdrowe zęby i dziąsła a tym samym piękny, zdrowy uśmiech. Higienizacja ma ogromny wpływ na trwałość i jakość zabiegów stomatologicznych wykonywanych u Pacjenta. W stomatologii zachowawczej profesjonalne oczyszczanie zębów zalecane jest średnio co sześć miesięcy. 

W naszej klinice zajmujemy się leczeniem schorzeń zębów oraz przyzębia. W codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane sprzęty do diagnostyki oraz zabiegów. Przyjmujemy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Renomowana klinika stomatologiczna Kraków

Szeroka oferta Fulldent obejmuje kompleksowe leczenie, począwszy od leczenia próchnicy, a skończywszy na złożonych procedurach odbudowy zębów. Można się do nas zgłosić na zabiegi oczyszczania uzębienia ze zgromadzonych na nim złogów kamienia, przebarwień czy osadów.

Proponujemy pacjentom usługi takie jak skaling zębów. W komfortowych warunkach usuwamy kamień z powierzchni zębów, co bezpośrednio wpływa na ich wygląd oraz chroni uzębienie przed licznymi problemami zdrowotnymi. Między innymi, przy pomocy skalingu zmniejszamy ryzyko schorzeń periodontologicznych.

Skaling piaskowanie Kraków

Po likwidacji złogów kamienia wykonujemy piaskowanie zębów. Zabieg nadaje im połysk oraz niesamowitą gładkość. Zanieczyszczenia o wiele łatwiej znikają przy regularnej pielęgnacji (m.in. codzienne mycie zębów, nitkowanie etc.).

Mamy duże doświadczenie w leczeniu szeregu schorzeń przyzębia. Choroby z tej kategorii powstają z różnych powodów. Może je wywoływać palenie tytoniu, nieprawidłowa higiena jamy ustnej czy wady zgryzu. Czynnikiem ryzyka bywa też cukrzyca, permanentny stres oraz bruksizm.

Choroby przyzębia – leczenie 

Zachęcamy Państwa do zgłaszania się na regularne przeglądy. Dzięki nim możemy oceniać na bieżąco ewentualne zmiany oraz eliminować stany zapalne. Prócz tego leczymy choroby przyzębia.

Nie należy lekceważyć dolegliwości, nawet gdy nie są uciążliwe – przynajmniej w początkowej fazie. Nieleczone, mogą doprowadzić do zapalenia tkanek przyzębia, a następnie do zniszczeń włókien kolagenowych ozębnej. Inne zagrożenia związane ze schorzeniami przyzębia to m.in. migrowanie nabłonka kieszonki dziąsłowej w stronę szczytu korzenia oraz zanik kości wyrostka.

Higienizacja zębów Kraków

Systematyczne wizyty w klinice pozwalają uniknąć poważniejszych schorzeń. Polecamy zabiegi profilaktyczne takie jak skaling zębów. Ultradźwiękowa eliminacja kamienia nazębnego przebiega bezboleśnie, a daje znakomite rezultaty.

Zapraszamy też na piaskowanie zębów. W ramach profesjonalnej higienizacji uzupełniamy usługę o fluoryzację.

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę