PolishEnglishUkrainian
Umów wizytę 

Stomatologia zachowawcza

To podstawowa opieka stomatologiczna, która prowadzi do zachowania naturalnych, zdrowych i mocnych zębów. We współczesnej stomatologii to nie tylko leczenie zębów objętych chorobą próchnicową ale też bardzo zdeterminowana profilaktyka mająca na celu ochronę zębów przed próchnicą.
W Fulldent kładziemy na to duży nacisk dlatego możemy poszczycić się szerokim gronem pacjentów, którzy dzięki naszej dobrze zaplanowanej opiece stomatologicznej cieszą się zdrowymi i estetycznymi zębami.

Leczenie zachowawcze zawsze poprzedzone jest konsultacją i gruntowną diagnostyką mającą na celu dokładną ocenę stanu zębów i ich potrzeb.
Po konsultacji pacjent otrzymuje opis z wizyty z przejrzystym planem leczenia zachowawczego.

Technologie stosowane w stomatologii zachowawczej w Fulldent:

1. Powiększenie - lupy i mikroskop stomatologiczny.

To jedna z nowoczesnych metod stomatologicznych, która zapewnia precyzję, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Leczenie w powiększeniu zwiększa poczucie komfortu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. 

BEZBOLESNE ZNIECZULENIA 

Oferujemy naszym Pacjentom pełen komfort i relaks podczas wizyt dzięki stosowaniu innowacyjnego znieczulenia komputerowego, który pozwala na wykonywanie zabiegów całkowicie bezboleśnie. Sleeper One to system, który analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu.
Dzięki temu sam proces jest krótki i bezstresowy. Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu. Sleeper One działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe. Sleeper One jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w stomatologii.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy Państwu: 

  • specjalistyczne porady stomatologiczne
  • leczenie ubytków próchnicznych
  • odbudowę tkanek zęba materiałem światłoutwardzalnym (wypełnienia)
  • leczenie kanałowe oraz reendodoncję (powtórne leczenie kanałowe)
  • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego
  • leczenie nadwrażliwości zębów
  • usuwanie osadu oraz kamienia nazębnego
  • instruktaż prawidłowego szczotkowania
  • naukę stosowania produktów do higieny jamy ustnej

Należy pamiętać, że ubytki próchniczne w początkowej fazie są widoczne jedynie przez lekarza stomatologa – im wcześniejsze rozpoznanie tym mocniejsze, zdrowsze zęby i piękny uśmiech w przyszłości!

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę