PolishEnglishUkrainian
Umów wizytę 

Czym wyróżnia się FullDent w Periodontologii? 

 1. Wieloletnie doświadczenie w zakresie perdiodontologii.
 2. Znieczulenia komputerowe, bezbolesne znieczulenia zapewniające pełen komfort w trakcie ekstrakcji zęba.
 3. Aplikacja lojalnościowa, kontynuuj leczenie dzięki punktom!
 4. Leczenie z sedacją, bezbolesne leczenie stomatologiczne, pozwalające na ograniczeniu świadomości pacjenta, oraz pozbyciu się lęku.
 5. Zaawansowane zdjęcia pantomograficzne wykonywane są u NAS na miejscu.

Krwawienie z dziąseł? Przeszywający ból w jamie ustnej, który pojawia się po wypiciu czegoś zimnego lub ciepłego? To tylko niektóre możliwe objawy, które wskazują na choroby przyzębia. Kraków i Skawina to miasta, w których działają nasze placówki stomatologiczne, zapewniające kompleksową opiekę dentystyczną Pacjentom. Jednym ze specjalistów, którzy u nas przyjmują, jest periodontolog. Kraków i Skawina dysponują szeroką kadrą, a oferta poszczególnych fachowców dotyczy obu lokalizacji – Pacjenci bez problemu mogą wybrać wizytę w placówce bliższej ich miejsca zamieszkania. Czym zajmuje się periodontolog? 

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się badaniem, profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz schorzeń błon śluzowych jamy ustnej. Przyzębiem nazywamy wszystkie tkanki, które odpowiadają za prawidłowe osadzenie i unieruchomienie zęba w zębodole, a także ochronę zęba. Do przyzębia zaliczamy: dziąsła, ozębną, okostną, kość wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. 

Przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania przyzębia oraz błon śluzowych w jamie ustnej może być kilka. Należą do nich między innymi:

 • Niewłaściwa higiena jamy ustnej – niedokładne lub zbyt krótkie mycie zębów powoduje odkładanie się na zębach płytki bakteryjnej, która po dłuższym czasie twardnieje i zmienia się w kamień nazębny. Kamień nazębny często jest źródłem toksyn, które stanowią przyczynę stanów zapalnych przyzębia oraz błon śluzowych w jamie ustnej.
 • Nadużywanie używek
 • Niewłaściwa dieta
 • Wady zgryzu
 • Zmiany hormonalne

Istnieją objawy, które świadczą o tym, że powinniśmy jak najszybciej wybrać się do periodontologa. Zaliczyć do nich można:

 • Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej
 • Wrażliwość dziąseł na dotyk oraz na ciepło i zimno
 • Odsłonięcie szyjek zębowych

Jeżeli zauważymy wyżej wymienione objawy, należy niezwłocznie umówić się na konsultacje do specjalisty. Periodontolog w Skawinie lub Krakowie przeprowadza Pacjenta przez cały proces leczenia, w razie potrzeby współpracuje również ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii. Jednak tylko periodontolog określi dokładnie jaki rodzaj leczenia będzie dla Pacjenta najodpowiedniejszy. Leczenie periodontologiczne jest procesem długotrwałym. Trzeba jednak nadmienić, że oprócz odpowiednio dobranego postępowania, równie ważna jest motywacja i regularne współdziałanie ze strony Pacjenta.

Nieleczone choroby periodontologiczne mogą być bardzo poważne w skutkach, dlatego aby ich uniknąć korzystajmy z usług specjalistów. Zapalenie jamy ustnej i paradontoza wiążą się z ryzykiem nawet utraty zębów – regularne kontrole u dentysty pozwolą odpowiednio wcześnie zauważyć niepokojące zmiany w obrębie jamy ustnej i w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie metody leczenia, które oferuje periodontologia. Kraków i Skawina dysponują doskonale wyposażonymi gabinetami dentystycznymi, a wszelkie zabiegi są wykonywane w trosce o komfort i dobre samopoczucie Pacjenta.

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę