Umów wizytę 
implanty zębowe kraków

Implanty zębowe – skuteczny sposób na odtworzenie brakujących zębów

Implanty zębowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów na odtworzenie brakujących zębów. Są to małe metalowe śruby, które są wprowadzane w kość szczęki lub żuchwy, aby zastąpić korzeń zęba. Na implantach zębowych można osadzać korony, mosty lub protezy zębowe, dzięki czemu pacjenci odzyskują piękny i funkcjonalny uśmiech.

Implanty zębowe są bardzo trwałe i skuteczne. W porównaniu z innymi metodami, takimi jak protezy zębowe czy mosty, implanty zapewniają trwalsze i bardziej naturalne rozwiązanie. Ponadto, implanty są w stanie utrzymać kość szczęki lub żuchwy, co jest ważne dla zachowania zdrowych zębów i jamy ustnej.

Proces wszczepienia implantów zębowych jest zwykle dwuetapowy i obejmuje chirurgiczną instalację implantu, a następnie osadzenie korony lub protezy zębowej na szczycie. Podczas pierwszego etapu, chirurg wykonuje nacięcie w dziąśle, a następnie wprowadza implant w kość. Następnie czasami czeka się kilka miesięcy na zrośnięcie się implantu z kością, aby osiągnąć stabilność i trwałość. W drugim etapie, protetyk osadza koronę lub protezę zębową na szczycie implantu.

Implanty zębowe wymagają od pacjenta odpowiedniej higieny jamy ustnej i regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa. Jednak, po prawidłowej pielęgnacji implanty mogą przetrwać przez całe życie pacjenta, co czyni je bardzo opłacalnym i trwałym rozwiązaniem.