Umów wizytę 

Higienizacja zębów

Zabieg profesjonalnej higienizacji składa się z trzech etapów: scalingu, piaskowania oraz fluoryzacji.

Scaling polega na usuwaniu płytki bakteryjnej i kamienia z zębów za pomocą ultradźwiękowych sklalerów stomatologicznych. Końcówka skalera przyłożona do złogów nazębnych wprowadzana jest w ruch drgający z bardzo wysoką częstotliwością, co prowadzi do odpadnięcia kamienia z powierzchni szkliwa.

Piaskowanie
natomiast umożliwia usunięcie osadu i powierzchniowych przebarwień za pomocą piaskarki, która wyrzuca pod dużym ciśnieniem mieszankę wody i powietrza. Dzięki polerowaniu powierzchni zęba utrudnione jest powtórne osadzanie się kamienia nazębnego a Pacjent ma uczucie gładkości zębów i delikatnego ich rozjaśnienia.

Fluoryzacja
to pokrywanie szkliwa zębów lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków lub preparatem w formie pianki. Lakier pozostawiony na zębach stopniowo uwalnia jony fluorkowe. Zabieg przeciwdziała próchnicy i wzmacnia szkliwo zęba, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii.

Zabieg higienizacji jest bezbolesny i daje odczuwalne i wizualne efekty bezpośrednio po jego zakończeniu.
W naszych klinikach zabieg ten wykonywany jest przez licencjonowaną i doświadczoną higienistkę stomatologiczną, jest więc w pełni bezpieczny. Co ważne prawidłowo wykonana higienizacja nie uszkadza szkliwa zębów. Systematyczność wykonywania zabiegów profilaktycznych jest niezwykle istotnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji i gwarantuje zdrowe zęby i dziąsła a tym samym piękny, zdrowy uśmiech. Higienizacja ma ogromny wpływ na trwałość i jakość zabiegów stomatologicznych wykonywanych u Pacjenta. W stomatologii zachowawczej profesjonalne oczyszczanie zębów zalecane jest średnio co sześć miesięcy. 

CENTRUM STOMATOLOGII KRAKÓW – SIDZINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

 ​+48 665-603-750

 krakow@fulldent.pl

ul. Stanisława Działowskiego 1
(I piętro – platforma dla niepełnosprawnych)
30-399 Kraków – Sidzina

CENTRUM STOMATOLOGII SKAWINA

 PN - PT: 9:00 - 20:00

+48 502-490-299

 ​skawina@fulldent.pl

ul. 29 Listopada 9
(I piętro – winda)
32-050 Skawina

Zarezerwuj wizytę online

Umów wizytę